Tajemniczy kolor w Among Us – czy da się go ustawić?

Jak dobrze wiecie, w Among Us możemy ustawić jeden z 12 kolorów, jednak w plikach gry znajduje się jeszcze jeden, tajemniczy kolor. W tym wpisie dowiecie się min. jak wygląda, po co jest a także jak go ustawić!


Jak wspominaliśmy gra daje nam do użytku bogatą paletę kolorów, do gry został dodany inny kolor, część graczy o nim wie, ale po co został dodany? W jakich sytuacjach można go spotkać?

Mówimy tutaj o kolorze “Fortregreen”, czyli konkretniej:

fortegreen

Fortegreen – tajemniczy kolor w Among Us.

Kolor ten znajduje się w plikach gry oraz czasem jest widoczny w grze. Wiele osób błędnie twierdziło, że ten kolor to pozostałość po pracach nad kolorami.  Pojawiały się tez teorie, że na koncie z takim kolorem grają twórcy gry – nic bardziej mylnego!

Bardzo możliwe, że spotkaliście się z tym kolorem w grze lecz nawet nie zwróciliście na niego uwagi. Kolor ten wykorzystywany jest gdy ktoś dołącza do gry, lub gdy ktoś posiada problemy z łączem internetowym. Czasami, gdy ktoś ma słabszy internet zmienia mu nick na “???” oraz posiadają taki właśnie kolor.

among-us-tajemniczy-kolor

Od pewnego czasu możecie jednak rzadziej spotykać ten kolor, stety lub niestety twórcy gry zmienili to w jednej z poprzednich aktualizacji.

Jak ustawić kolor Fortegreen w Among Us?

Istnieje możliwość ustawienia tego koloru, jest to całkiem proste – wystarczy zmienić jedną linię w plikach gry.

Jest jednak jedno ale. My widzimy ustawiony kolor, lecz inni gracze widzą inny kolor, w naszym przypadku czerwony (nie wiemy od czego to zależy).

Oprócz tego, jest parę plusów – w grze może być dwa razy taki sam kolor. Nie widać również naszego nicku, czyli jest to kolejny sposób na ukrycie swojej nazwy.

Przejdźmy do sedna, jak ustawić ten wyjątkowy kolor w grze?

  1. Naciśnij win+r
  2. W polu tekstowym wklej: “C:\Users\Twoja_nazwa_użytkownika\AppData\LocalLow\Innersloth\Among Us”.
  3. Otwórz plik “playerPrefs”, użyj notatnika lub innego programu tekstowego.
  4. Zmień 3 wartość na “65535”. W naszym przypadku plik “playerPrefs” wygląda tak: amonguspl,1,65535,1,False,False,False,0,False,False,15,0,0,1,0,7,0,False,0,True,0,1
  5. Otwórz Among Us
  6. Dołącz do gry
  7. Ciesz się nowym kolorem!

czil_pl_discord_invite

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.