Koniec Mniej Więcej – dlaczego kanał kończy działalność?

Na kanale Mniej Więcej pojawił się prawdopodobnie ostatni film.

Jest to film z Tomaszem “Gimperem” Działowym, oraz z Hubertem Oleksiakiem. Youtuberzy odpowiadają na pytanie, które zadali im widzowie. Możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, takich jak: czy to faktycznie koniec Mniej Więcej?, albo:

  • Ile zarobiło Mniej Więcej
  • Jakie były pomysły na wcześniejsze nazwy kanału

Ale na początek, podsumujmy kanał Mniej Więcej

Kanał został założony 23 stycznia 2018 roku, czyli niedawno świętował swoje 3 urodziny. Na kanale wrzucono ponad 280 filmów, które zostały wyświetlone około 209 795 000 razy. Przez 3 lata działalności Mniej Więcej uzbierało prawie 900 tysięcy widzów!

Najpopularniejsze filmy Mniej Więcej

Na kanale Mniej Więcej pojawiło się ponad 280 filmów, które jednak są najpopularniejsze pod względem wyświetleń i łapek w górę?

koniec-mniej-wiecej-mcdonalds
Spróbowaliśmy WSZYSTKIEGO z McDonald’s
koniec-mniej-wiecej-friz
Testujemy Ostre Sosy z Frizem
koniec-mniej-wiecej-kruszwil
PRAWDA czy OBRZYDLISTWO? Z Lord Kruszwil
koniec-mniej-wiecej-hotdogi
Wielkie Mistrzostwa Hot Dogów z Gimperem
mniej-wiecej-kfc
Spróbowaliśmy WSZYSTKIEGO z KFC

Ile zarobiło Mniej Więcej?

ostatnim filmie Mniej Więcej dowiedzieliśmy się również, ile Mniej Więcej zarabiało.

Trzeba pamiętać, że kanał miał prawie półroczną przerwę. Po powrocie Mniej Więcej należało już do firmy Vidmo należącej do Gimpera. 

Na to pytanie odpowiedział Gimper, roczne przychody, gdy Mniej Więcej zostało “przejęte” przez Vidmo wynoszą około 500 000 złotych, przy około 300 000 złotych kosztów, łatwo więc policzyć, że dochód wynosił mniej więcej 200 tys. złotych rocznie, czy to dużo, czy to mało? Warto też dodać, że przy 6-7 milionach wyświetleń miesięcznie, zarabiali około 25 tysięcy złotych, co pokrywało praktycznie całe koszty stworzenia odcinków.

Jak to jednak wyglądało wcześniej, gdy chłopaki nie mieli pomocy ze strony Vidmo?

Koszty wynosiły od 25 do 40 tysięcy miesięcznie, przy czym przychody były na podobnym poziomie, jak to możliwe? Wtedy wrzucali 3 filmy tygodniowo, dodatkowo mieli dwa kanały, a stawki na Youtubie były wtedy wyższe niż teraz.

Jakie były pomysły na nazwę kanału?

Na to pytanie odpowiedział nam Sebastian, były kierownik produkcji Mniej Więcej. Chłopaki w trójkę wymyślali nazwę 8 godzin, wymyślili m.in. “Mucha nie siada” oraz “Co dwie głowy”. jednak nazwa Mniej Więcej jest naszym zdaniem najlepsza, dobrze też, że to właśnie ona została wybrana na nazwę kanału.

Czy to naprawdę koniec Mniej Więcej?

Tak, to koniec Mniej Więcej, głównym powodem było to, że chłopaki nie umieli już wymyślać nowych pomysłów na odcinki, a nie chcieli “odkrywać koła na nowo” i nagrywać drugi raz tego samego.

Gdzie jeszcze można zobaczyć twórców kanału Mniej Więcej?

Trzeba pamiętać, że koniec Mniej Więcej nie oznacza, że Kolega Ignacy i Mandzio znikają z internetu, trzeba dopowiedzieć, że Kolega Ignacy ma swój kanał na Youtube, a Mandzio streamuje codziennie na platformie twitch.tv.

A co Wy o tym sądzicie? Oglądaliście Mniej Więcej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.