Team Vitality zapłaci 10 tysięcy dolarów za… włączony telewizor.

Zapłacili 10 tysięcy dolarów kary za… telewizor.


Obecna sytuacja na świecie ma wpływ także na scenę esportową. Gracze uczestniczą w turniejach ze swoich domów, lub częściej ze specjalnych gaming house’ów organizacji. Dzięki pandemii bardzo trudno zweryfikować, czy gracze nie oszukują w jakiś sposób. Coraz częściej jednak możemy zobaczyć streamy bezpośrednio z siedzib drużyn, organizatorzy chcą w ten sposób utrzymać kontakt na linii widz-gracz. Dzięki streamom można zweryfikować, czy drużyna na pewno gra fair, tym razem zobaczyliśmy coś, co nie powinno mieć miejsca. W dosyć niezręcznej sytuacji znalazła się Francuska drużyna Team Vitality, która zapłaci 10 tysięcy dolarów za włączony w tle mecz z Team Liquid.

Team Vitality zapłaci 10 tysięcy dolarów za stream-sniping.


Warto dodać, że Team Vitality z łatwością pokonało Team Liquid 2:0 w czwartkowym meczu.  Dzięki tej wygranej Team Vitality awansowało do finału drabinki wygranych BLAST Premier Global Final 2020. Jak to się stało, że sprawa ujrzała światło dzienne? Wcześniej wspominaliśmy, że organizatorzy chcą choć trochę utrzymać kontakt na linii gracz-widz, dlatego też mieliśmy szansę zobaczyć wnętrze gamingowego domu Francuskiej drużyny. W nim swoje spotkanie rozgrywał Dan “apEX” Madesclaire, tle mogliśmy zobaczyć włączony telewizor, na którym był stream meczu, w którym brał aktualnie udział.

Kto nadał karę Francuskiemu Team Vitality z CS:GO?

Za kary w CS:GO odpowiedzialne jest ESIC, czyli Esports Integrity Commission.  ESIC postanowiło nadać karę, nie patrząc na to, czy zawodnicy faktycznie patrzyli na telewizor za nimi, czy nie. W końcu nie wiemy co działo się wtedy, gdy kamera nie widziała. Jeśli jednak telewizor nie został wyłączony przypadkowo, organizacja sama pozbyła się 10 tysięcy dolarów, czyli mniej więcej 37 tysięcy złotych.

Niektórzy z pewnością pomyślą, że jest to celowe wyciąganie pieniędzy od Francuskiej organizacji, nic bardziej mylnego, ESIC wszystkie pieniądze przeznaczana na przeróżne cele charytatywne.

team-vitality-zapłaci-10-tysiecy-dolarów

Kara więc wydaje się być uzasadniona, chociaż, kiedyś pojawiały się bardzo podobne sytuacje, które nie odbiły się większym echem.

A co Wy sądzicie o tej sytuacji? Kwota jest odpowiednia za popełniony czyn?

czil_pl_discord_invite

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.